Skip to main content

Často kladené otázky o kondómoch a veľkostiach kondómov

Často kladené otázky

Získajte odpovede na všetky svoje otázky o kondómoch, veľkosti kondómu a MISTER SIZE ako vhodnom kondóme.

S víziou "Excellence in Condoms" náš kreatívny tím Vinergy neustále pracuje na tom, aby boli kondómy ešte lepšie - ešte zmyselnejšie. Naše tvrdenie: sex s kondómom by mal byť rovnako dobrý ako bez neho! K tomu sa zaväzujeme každý deň. Po takmer 20 rokoch vášne a skúseností s kondómami v správnej veľkosti sme preto uviedli na trh Mister Size. MISTER SIZE je kondóm, ktorý vyzerá ako kondóm, ktorý chráni ako kondóm - ale ktorý pri používaní vôbec nepôsobí ako bežný kondóm. Prečo? Pretože muži a ženy necítia takmer nič. Ale nie je to len zanedbateľná hrúbka, ktorá je výrazným zlepšovákom rozkoše: MISTER SIZE je k dispozícii v siedmich rôznych veľkostiach - najlepší kúsok každého muža je totiž veľmi individuálny.

Chcete sa dozvedieť viac o výhodách systému Mister Size? Všetko nájdete tu

Tu si môžete jednoducho a pohodlne zmerať veľkosť kondómu pomocou 3 rôznych metód

Bezpečnosť antikoncepčných metód sa vypočítava podľa Pearlovho indexu, ale žiadna antikoncepcia nie je 100 % bezpečná. Kondómy majú Pearlov index 2-12, čo znamená, že zo 100 žien, ktoré používajú kondómy počas jedného roka, otehotnie 2 až 12. Vo väčšine prípadov je toto vysoké číslo spôsobené chybami pri aplikácii. Viac informácií o správnom používaní nájdete v častých otázkach č. 18. Pokiaľ však ide o ochranu pred pohlavne prenosnými chorobami, ako sú HIV, syfilis, kvapavka, hepatitída B a hepatitída C, kondóm poskytuje veľmi vysokú úroveň ochrany.

Kondómy sú gumené, tenké návleky a používajú sa počas sexu na ochranu pred neželaným tehotenstvom a pohlavne prenosnými chorobami. Pred pohlavným stykom sa musia natiahnuť na vztýčený penis a okrem sterilizácie sú jedným z mála antikoncepčných prostriedkov pre mužov.

Kondómy v skutočnosti nemajú žiadne vedľajšie účinky. Ak však máte alergiu na latex, môžu vyvolať alergickú reakciu. Asi 2 % ľudí trpí alergiou na latex, preto musia používať kondómy bez latexu.

Iné vedľajšie účinky, ako je zaškrtenie, pošmyknutie alebo strata citlivosti, sa znížia alebo sa im úplne vyhnete, ak použijete kondóm správnej veľkosti.

Takmer polovica párov (48 %) používa antikoncepčné tabletky, druhá polovica (47 %) používa kondómy. Všetky ostatné antikoncepčné prostriedky tvoria len malú časť. Samozrejme, niektoré páry používajú viacero antikoncepčných prostriedkov súčasne, napr. kondóm a tabletku.

Väčšina mužov používa na antikoncepciu kondómy. Aby vás kondóm skutočne chránil, je dôležité, aby ste vedeli, ako kondóm správne používať, a aby ste používali správnu veľkosť kondómu. Okrem ochrany pred otehotnením kondómy v porovnaní s inými antikoncepčnými prostriedkami chránia aj pred pohlavne prenosnými chorobami.

Kondómy podliehajú zákonu o zdravotníckych pomôckach, a preto musia byť certifikované. To možno rozpoznať podľa označenia CE na obale. Aby ste sa uistili, že kondóm je skutočne bezpečný, mal by dokonale sedieť. Príliš malý kondóm by sa mohol ľahšie roztrhnúť a pri príliš veľkom je väčšia pravdepodobnosť, že skĺzne.

Áno, každý muž môže používať kondómy. Bez ohľadu na veľkosť a tvar penisu existuje vhodný kondóm, napríklad Mister Size v 7 rôznych veľkostiach od nominálnej šírky 47 mm až po obvod 69 mm. Okrem toho sú všetky kondómy roztiahnuteľné. Problémy s erekciou sú často spôsobené tým, že kondómy nesedia. Pre alergikov na latex existujú kondómy bez latexu, ale bohužiaľ zatiaľ nie v toľkých rôznych veľkostiach.

Áno, ale musíte byť schopní napumpovať 18 litrov vzduchu do kondómov bez toho, aby praskli. Je však veľmi dôležité, aby ste ich vedeli nasadiť a používať počas pohlavného styku. Najčastejšími dôvodmi, prečo kondóm praskne, sú buď nesprávne nasadenie, nesprávna veľkosť kondómu alebo nevhodné skladovanie.

Áno, pretože pri orálnom sexe sa sperma môže dostať do tela cez ústa a vyvolať infekciu HIV. Obzvlášť tenké kondómy, ako napríklad Mister Size, sú vhodné aj na orálny sex.

Ak erekcia pri nasadzovaní kondómu slabne, je to zvyčajne preto, že sa muž bojí, že pri nasadzovaní kondómu urobí niečo zle, alebo preto, že si pri otváraní kondómu nie ste takí istí, ako by ste chceli. Toto postihuje najmä mladých, neskúsených mužov. Pomáha najprv používať kondómy sám a cvičiť s nimi, a to aj počas masturbácie. Potom, keď sa s nimi zoznámite, môžete kondóm použiť sami počas pohlavného styku alebo požiadať partnerku, aby vám ho nasadila.

Stalo sa: Kondóm sa pretrhol. Aby sa zabránilo nechcenému tehotenstvu, existuje možnosť "rannej tabletky". Tableta "ráno po" sa užíva maximálne 48 až 72 hodín po nehode kondómu. Užívanie je však v každom prípade potrebné konzultovať s gynekológom alebo lekárnikom, pretože je dôležité byť lekársky informovaný o účinnosti a vedľajších účinkoch.

Ak vám boli kondómy vždy príliš veľké, môžete vyskúšať Mister Size 47 alebo 49. Tieto kondómy majú nominálnu šírku 47 alebo 49 mm, a preto sú menšie ako kondómy s priemerom 52-54 mm z drogérie.

V podstate všetky lubrikanty na báze vody sú vhodné na použitie s kondómami Mister Size. Okrem toho by ste mali vždy skontrolovať obal, aby ste zistili, či ich výrobca odporúča používať s kondómami. Lubrikanty na olejovej báze, ako napríklad silikónový olej, by sa nemali používať s kondómami Mister Size, pretože napádajú latex.

Všetky kondómy, či už tenkostenné alebo hrubostenné, podliehajú rovnakej európskej norme EN ISO 4074, ktorá napríklad stanovuje, že do kondómu musíte byť schopní napumpovať 18 litrov vzduchu bez toho, aby praskol. To znamená, že tenkostenné aj hrubostenné kondómy spĺňajú rovnaké bezpečnostné normy.

  1. Kondómy by sa mali vždy skladovať na chladnom a suchom mieste. Priame vystavenie teplu spôsobuje krehkosť kondómov. Je tiež dôležité, aby tesniaca fólia nebola poškodená a aby nebol prekročený dátum spotreby.
  2. Pri roztrhnutí tesniacej fólie nepoužívajte predmety s ostrými hranami, ako sú zuby alebo nechty, aby sa kondóm nepoškodil.
  3. Skontrolujte, ktorým smerom sa kondóm dá rozvinúť. Ak sa nerozvinie, bol nasadený na penis nesprávnou stranou. Sperma sa však už mohlo dostať na kondóm. Preto ho jednoducho neotáčajte, ale použite nový kondóm!
  4. Držte zásobník palcom a ukazovákom tak, aby v ňom nebol vzduchový vankúš. Trochu stiahnite predkožku a kondóm z rezervoáru úplne prevráťte cez stuhnutý penis.
  5. A malý tip: vždy majte v blízkosti pripravené kondómy, aby ste mohli hneď začať a nemuseli ich hľadať :-)

Áno! Kondómy Mister Size sú vegánske. Kondómy Mister Size neobsahujú žiadne živočíšne zložky ani vedľajšie živočíšne produkty, pri ich výrobe a produkcii neboli použité žiadne živočíšne zložky ani vedľajšie produkty a nie sú testované na zvieratách.

Kondómy by sa spravidla mali dlhodobo skladovať len pri teplote do 30 °C. Kondómy by ste tiež nemali trvalo skladovať na priamom slnečnom svetle. Krátkodobé skladovanie počas 3 - 4 dní v extrémnych teplotách do 40 °C, napríklad počas prepravy poštou, v aute alebo v baliacej stanici, je však možné bez problémov. Aj v lete si teda môžete objednať kondómy online alebo si ich bez obáv vziať so sebou na cesty. Viac informácií nájdete tu.

Kondómy chránia nielen pred neželaným tehotenstvom, ale aj pred chorobami, ako je AIDS alebo kvapavka. Kondómy sú teda viac ako len antikoncepcia. So správnou veľkosťou kondómu ponúka kondóm aj najlepšiu možnú bezpečnosť a plný pocit. Zároveň sa váš partner nemusí obávať vedľajších účinkov hormónov pri užívaní antikoncepčných tabliet.

Nie, dĺžka kondómu nie je dôležitá, môžete ho rozvinúť tak ďaleko, ako potrebujete. Dôležitá je šírka kondómu, pretože tá určuje, či kondóm dobre sedí. Šírka kondómu sa nazýva veľkosť kondómu. Správnou veľkosťou kondómu si zabezpečíte najlepšiu možnú bezpečnosť a najlepší možný pocit pri sexe, pretože nič neskĺzne ani nepríjemne netlačí.

Kondómy Mister Size vyrábame v Malajzii z dôvodu udržateľnosti, pretože prírodný kaučuk, ktorý potrebujeme, rastie práve tam a my sa tak môžeme vyhnúť zbytočným trasám prepravy materiálu. Naše kondómy vyrába spoločnosť Karex, najväčší výrobca kondómov na svete. Náš tím bol na mieste niekoľkokrát a pozná výrobné miesto aj ľudí z oddelenia výroby a kvality, ktorí sa starajú o TOP kvalitu. Podrobnejšie informácie o sociálnej a environmentálnej udržateľnosti spoločnosti Karex nájdete tu v časti "Spoločenská zodpovednosť".

Zistite ešte viac o kondómoch

7 verschiedene Kondomgrößen von Mister Size an Wäscheleine
Sexuálne znalosti o kondómoch

Určenie správnej veľkosti kondómu v 4 jednoduchých krokoch

Pre dobrú ochranu je dôležité používať správnu veľkosť kondómu. Tu sa dozviete, ako v 4 jednoduchých krokoch určiť správnu veľkosť.

Kondom Anwendung
Naše tipy na kondómy

Aplikácia kondómov

Na čo by som mal myslieť pri používaní kondómov? Tu sú najdôležitejšie rady pred použitím kondómov.

Mister Size Kondome in verschiedenen Größen
Sexuálne znalosti o kondómoch

Kondómy a veľkosti kondómov: Odpovede na všetky vaše otázky

V tomto príspevku nájdete odpovede na všetky otázky týkajúce sa kondómov a ich veľkosti. Kliknite teraz a prečítajte si viac.